Atelier Foliage

НАСЛИКАНИ САКСИИ И ВАЗНИ Додадете свежина во домот со нашите производи. Изработени според вашите желби и потреби на модел по избор. Погледнете ја нашата  страница и одберете...

Прекрасни сукуленти само за вас

Цвеќињата од Оле ви нуди огромен избор на сукулентни растенија по одлични цени. Повелете, разгледајте и нарачајте.    

Garden flowers by Leny &Deny

За сите љубители на сукуленти, најголем избор во целата држава. Посетете не или нарачајте за да ви испратиме по карго. Контактирајте не на профилот Garden Flowers...

Рачно изработени саксии

Изработка на различни видови декоративни саксии и украси за вашите дворчиња, рачна изработка. Доколку нешто ви се допадне или сакате да разгледате повеќе, контактирајте не...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ

Фунгални болести – идентификација и третман

Што се фунгални болести? Промени кои настануваат кај растенијата како резултат на фунгална инфекција и предизвикуваат периодично или трајно нарушување на физиолошките механизми што може...
Драцена - Силвана Стефановски

ДРАЦЕНА (НЕГА И СОВЕТИ)

ОПИС Драцените се едноставни растенија кои даваат свежина на секоја просторија. Поради разновидноста која ја нудат многуте видови, можете лесно да пронајдете Драцена која ќе...

Проверка на коренот кај растенија

Зошто е важно да се проверува коренот кај растенијата? Сите ние сме се соочиле со проблеми кај растенијата кои се случуваат одеднаш и знаат да...
Фотографија: sexyplants_mk

БЕГОНИЈА – украсна (НЕГА И СОВЕТИ)

КАКО УСПЕШНО ДА ОДГЛЕДУВАТЕ УКРАСНА БЕГОНИЈА - BEGONIA REX ОПИС: лат. Begonia Rex Украсните Бегонии познати под видовите Begonia Rex се декоративни растенија кои се одгледуваат поради...
Ficus Lyrata

ФИКУС (НЕГА И СОВЕТИ)

ОПИС: Растенијата од родот (Ficus) кои често може да се најдат во нашите цвеќари, се всушност мали примероци од прекрасни дрвја, грмушки епифити и хемифити...
error: Содржината е заштитена!!